18.6.18

DİJİTAL TV 4K KANALI NEDİR

Dijital TV Kanalı kurmak için telefonda çok kısa bir açıklamayla konuyu hızlıca izah ediyoruz. Fakat, yazılı olarak da bir şeyler okumak ya da birilerine kaynak göstermek isterseniz aşağıdaki yazıyı okuyabilirsiniz. Telefonda bilgi alabilirsiniz. 05325248726

TELEVİZYON KANALLARINI İNTERNETLE fokstar TANIŞTIRDI 
1992'den bugüne sektörde ilklerin öncüsü olduk. Geçmişte görev aldığımız TV kanallarının patronlarını zengin etmekten vazgeçtiğimiz gün kendi televizyon kanalımızı kurmaya karar verdik. Yerli yabancı televizyon kanallarındaki çalışmalarımızdan artırdığımız sermayelerle 1999'da ilk internet yayınımıza ABD üzerinden başladık. İnternete video yüklemenin imkansız görüldüğü o dönemde biz; ''Televizyonun geleceği, internet yayıncılığında'' derken, herkes küçümsüyor ve gülüyordu. 2005'de Youtube vb. video portalları kurulunca işin boyutları değişmeye başladı. Herkes basit video sayfalarına ''kanal'' diyerek kendini avuturken, biz Youtube'un televizyon değil ücretsiz video yükleme portalı olduğunu bildiğimiz için, o mecraları sadece sosyal ağ olarak kullandık. Amacımız, kendi merkezimizden tv yayınlarımızı yapabilmekti ve bunun için yıllarca emek verdik. ABD merkezli Livestream sistemlerinin düşük görüntü kalitesi ve çok büyük maliyetinden kurtulmak için profesyonel çalışmalar yaparak bir kaç yıl sonra IPTV (Ay Pi Ti Vi) kurulumunu kendimiz yaptık. 2006'da, İstanbul merkezimizden kesintisiz 7/24 yayına geçerek Türkiye'yi IP TV Yayıncılığıyla tanıştırdık. Böylece FOKSTAR, TV Kanalı açmak için sektörün öncüsü ve tek gerçek Dijital TV Kanalı kurucusu oldu. Durmadan çalıştık ve kendimizi geliştirmeye devam ettik. 2013'de HD yayına geçtik ve 4K altyapımızı hazırladık. Şu anda halen HD yayın yapıyoruz ve 4K TV yayını yapabilecek teknik donanıma sahibiz. Artık, Dijital çağın yayın teknolojisiyle sektöre yeni yayıncılar kazandırıyor ve HD 4K görüntü kalitesiyle modern ekipmanlarla müşterilerimize tv kanalları kuruyoruz. Artık FOKSTAR, sektöre ilgi duyan herkesin bilgi kaynağı ve referans noktası konumundadır. Dijital TV 4K ve IP TV HD yayıncılık biçimleri konusunda Türkiye'nin en profesyonel markası FOKSTAR olmuştur. 


DİJİTAL TV KANALI PRO EKİPMAN 
Dijital TV Kanalı kurmak için bizden telefonda bilgi alabilirsiniz. Fakat detaylara ihtiyacınız varsa aşağıdaki yazıları, resim ve grafikleri inceleyerek temel bilgi sahibi olabilirsiniz. (Tüm materyaller orijinal olarak fokstar'a aittir) 
DİJİTAL TV KANALI | 
PRO DONANIM | 4k Workstation (1 adet) + 4k pro Kamera (2 adet) + Dual Stüdyo (1+1) + 4K Yayın + Dünyanın her yerinde izlenebilir. Her şey dahil anahtar teslim tv kanalı kurulumu 50 BinTL 
TELEVİZYON YAYINCILIK SİSTEMLERİ 
Televizyonculuk pahalı bir iş. ''Ucuza kanal sahibi olayım'' diyorsanız, hiç bu işe girmeyin boşa para kaybedersiniz. Televizyon reklamlarında görmüşsünüzdür, çocuklar rahat oyun oynasın, açmadığı oyun kalmasın diye satılan bir bilgisayarın fiyatı 20 Bin TL olarak belirtiliyor. Oyun bilgisayarlarının fiyatlarını hesap ederseniz bir TV Kanalı sahibi olmak için Fokstar'ın sunduğu fiyatlar, olabilecek en makulüdür ve çocuk oyuncağı değildir. Televizyon Kanallarının Dünyada yayın yaptığı mecralar, Uydu, Dijital Platform, Kablo / Internet olarak üçe ayrılıyor. DİJİTAL TV ve IPTV olarak 17 yıldır yayında olan ve kurulum yapan sadece FOKSTAR kanalları vardır. Bu alanda hiçbir yayın faaliyetleri olmamasına rağmen sırf cihaz satabilmek için müşterilere IPTV ve Dijital TV yayın modeli sunarak büyük bir yanıltmaca yapılmaktadır. IP TV ve Dijital TV yayınları, portatif rejiler ve bir kaç saatlik anlık canlı yapımlar için tasarlanmış kameralı sistemlerle OLMAZ. TV Kanalı olabilmek için 7/24 kesintisiz yayın yapmak gerektiğini unutmayın. Bu konuda mağdur edilmiş müşterilerimize satılmaya çalışılan IPTV / DİJİTAL TV DEĞİL, WebTV'dir. WEB TV bir televizyon kanalı DEĞİLDİR. TV Kanalı olabilmek için özel bileşimli donanımlarla kurulum yapılır ve sır gibi sakladığımız teknik sistemle yayın yapılır. Bu sisteme de FOKSTAR diyoruz.DİJİTAL TV 4K NEDİR 
Dijital TV / (IB TV) International Broadcast TV | Uluslararası Televizyonculuğun Yeni Çağı 2018'de Dijital TV ile başladı. Türkiye'yi 2006'da IP TV ile tanıştırdık, şimdi de Dünyayı yeni yayın ekipmanımız Dijital TV 4K yayın kalitesine taşıyoruz. Dijital TV yayınlarında Dünya Televizyonculuğunun yeni çağı FOKSTAR'la başladı. 


KABLO / INTERNET YAYINI: Günümüzde kablo tv ile iptv arasında pek fark kalmadı. Hatta, kablo tv'nin iptv platformuna dönüştüğünü söyleyebiliriz. Kablo TV'nin, yayınları kablo ile aktardığı gibi, IP TV'ler de internet kablosuyla yayın aktarıyor. Her ikisi de kablolu yayıncılık yapıyor. Artık aynı kategoriye girdiler. (Tivibu ve TV+ gibi). Aradaki farkı soracak olursanız, Kablo TV Kanallarını sadece Türkiye'deki aboneler izleyebiliyor. Fakat, IP TV Kanalları, pc, mobil, tablet ve smarttv ile dünyanın her yerinde izlenebiliyor. Bu yüzden IP TV yayıncılığı öne çıkıyor. Türkiye'de TiviBu ve TurkcellTV+ aslında IP TV Platformu olmasına rağmen, tanıtımlarında ''IPTV'' ile ilgili bir şey görünmemektedir. Bazen çok hızlı alt yazıyla ''IPTV altyapısı'' diye geçmektedir. Çünkü Türkiye'de IP TV deyince akla ilk olarak korsan maç yayınları gelmektedir. Kendilerine IPTV diyen korsanlar yüzünden bizler 'IP TV' deyince bir sürü açıklama yapmak zorunda kalıyoruz. (Aslında, korsan maç yayınlayanlar IPTV değil, internet tv olarak adlandırılır.) 
DİJİTAL PLATFORM YAYINI: BeIN Digitürk ve D-Smart yayınları, sadece üyelerine hitap eder. Örneğin bir TV Kanalı DigiTürk'ten yayına başladığı zaman, sadece üyelik paketi sahipleri kanalınızı izleyebiliyor. 
UYDU YAYINI: Uydu yayınları, sadece kapsama alınına hitap eder. Örneğin bir TV Kanalı Türksat'tan yayına başladığı zaman, sadece Türkiye'de çanak anten sahipleri ve Avrupa-Asya üzerinde anten ayarlarını Türksat'a göre yapanlar izleyebiliyor. Türkçe konuşulmayan hiçbir yerde tercih edilmiyor.

Paylaş

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İLETİŞİM 05325248726

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *